Konferencja dotycząca obsługi naziemnej w portach lotniczych

na lotniskuUrząd Lotnictwa Cywilnego co jakiś czas przeprowadza różnego rodzaju konferencje, których celem jest zapewnienie sprawnego i przede wszystkim bezpiecznego funkcjonowania lotnictwa.
Jakiś czas temu, na terenie siedziby ULC odbyła się kolejna konferencja, poświęcona zagadnieniom związanym z obsługa naziemną w portach lotniczych na terenie Unii Europejskiej. Podczas konferencji tej, oprócz przedstawicieli ULC można było spotkać przedstawicieli linii lotniczych i lotnisk oraz agentów obsługi naziemnej. Poza takimi specjalistami każdy zainteresowany tematem mógł również zostać członkiem tegoż spotkania.

Oprócz analizowania i dyskontowania na temat rozporządzenia opracowywanego przez Parlament Europejski i Radę, na konferencji tej w szczególności poruszano kwestie dotyczące metod i rozwiązań mających na celu wprowadzenie jasnych i konkretnych zasad na rynku obsługi naziemnej , które w efekcie mają doprowadzić także do rozwoju całej branży.

Urząd Lotnictwa w tym przypadku przygotowuje własne stanowisko i argumenty w sprawie. Przedstawia on także możliwość wypowiedzenie się i przedstawienie sowich oczekiwań w związku z tematem europejskiej obsługi naziemnej oraz ogólnego projektu rozporządzania. W tym celu każdy internauta może wysłać odpowiedź na adres email, jaki przedstawiony jest na oficjalnej stronie ULC.
Tak czy owak, temat ten jest bardzo ważny w kwestii lotnictwa, który powinien zostać odpowiednio i przede wszystkim efektywnie zrealizowany. ULC na pewno odpowiednio rozgryzie sprawę obsługi naziemnej, tego możemy być pewni.