Podróże na motorze

bagazniki motorWielu motocyklistów używa swoich pojazdów do celów stricte turystycznych. Z tego tez powodu powstają liczne klubu, dzielące się wrażeniami z krajowych i zagranicznych wycieczek na dwóch kółkach.

Nie da się nie zauważyć faktu, iż to właśnie jednoślady idealnie nadają się na wszelkiego rodzaju trasy turystyczne. Dzięki swojej niezawodności, szybkości i kompaktowym, można by rzec, rozmiarom, świetnie sprawdzają się podczas długodystansowych wojaży.

Miłośnicy motocykli chętnie wybierają takie trasy, na których rozwijać mogą duże prędkości, czyli przede wszystkim dobre nawierzchnie, szczególnie na Zachodzie Europy. Jednakże odpowiedni asfalt z dobrze wyprofilowanymi zakrętami to nie wszystko. Motorowi podróżnicy stawiają w podobnym stopniu na estetykę otoczenia i malownicze krajobrazy. Dlatego też ich wyprawy często odbywają się w rejony południa lub dalekiej północy Starego Kontynentu.

W przypadku bliskich, czy nawet dalekosiężnych podróży nie ma specjalnego znaczenia rodzaj motoru, na jakim podróżujemy. Równie dobrze możemy wyruszyć na tradycyjnej MZ-ce jak na sportowym ścigaczu. Zależnie jednak od trasy, należy pamiętać o uprzednim sprawdzeniu stanu technicznego pojazdu. Warto też zaopatrzyć się w kilka najważniejszych części zamiennych i akcesoriów, aby uniknąć po drodze jakichkolwiek kłopotów.

Planując dłuższą wyprawę można także wyposażyć motor w podróżne sakwy, do których zmieścimy najpotrzebniejsze rzeczy. Podróżując zaś z partnerem, można do maszyny dołączyć kosz, będący wygodnym miejscem dla jednej lub dwóch osób i podręcznych bagaży.

Wybierając się w podróż na motocyklu nie można zapomnieć o zabraniu mapy, GPSa i przede wszystkim… aparatu fotograficznego. Zrobione podczas wycieczki zdjęcia nie tylko staną się niezapomnianą pamiątką, ale mogą też posłużyć innym miłośnikom dwóch kółek. Dzieląc się doświadczeniami na motoryzacyjnych forach i serwisach internetowych możemy przyczynić się do popularyzacji tej atrakcyjnej formy wypoczynku.