Rajskie plaże Florydy

aytona beach in the morningPiasek, słońce oraz czysta woda, to marzenie każdego urlopowicza. Często nasze wyobrażenia nie pokrywają się z rzeczywistością i zamiast krystalicznej wody i ciepłego pisaku, spędzamy czas na plaży pełnej ludzi, kamieni oraz niestety śmieci. Żeby tego uniknąć wart śledzić rankingi miejsc godnych odwiedzenia. Niedawno ukazał się najnowszy ranking plaż. Gdzie warto pojechać na urlop? Na dziesiątym miejscu znalazła się kubańska plaża Varadero. Położona na półwyspie nad Morzem Karaibskim ma około 20 kilometrów długości.

Następna w kolejności jest słynna Miami Beach w Stanach Zjednoczonych. Położona na południowy krańcu półwyspu Floryda plaża jest najbardziej popularna wśród europejskich turystów, a język niemiecki jest tu tak często spotykany jak hiszpański i prawie tak często jak angielski. Na miejscu ósmym jest Punta Cana położona na wschodnim krańcu Dominikany. Przed nią uplasował się Meksyk i plaża Cancun. Szóste miejsce zajmuje filipińska wyspa Boracay, której cechą charakterystyczną jest bardzo drobny i miękki piasek.

Pierwszą piątkę otwiera Saint Pete Beach w Stanach Zjednoczonych. Plaża położona na zachodnim wybrzeżu Florydy, od strony Zatoki Meksykańskiej uznawana jest za najpiękniejszą plażę w USA. Tuż przed podium uplasowała się plaża w miasteczku Negril na Jamajce. Trzecie miejsce należy do Tulu w Meksyku. Miejsce to jest idealne dla turystów, bo poza malowniczą plażą można zwiedzić tam ruiny miasta Majów.

Na drugim stopniu podium znajduje się Aruba i Eagle Beach z krystalicznie czystą wodą, piaszczystymi plażami oraz słoneczną pogodą niemal przez cały rok. Za najlepszą plażę uznana została plaża na wyspie Providenciales, będącej częścią archipelagu Caicos, należącego do Bahamów. Pełna barów i dyskotek.

Lepiej wcześniej niż później

Oczywiście wielu z was zarzucić mi może, ze najlepszym sposobem na udany wypoczynek jest wybranie regionu turystycznego z pośród ofert last minute. No i tak można. Wiele z tych ofert proponuje faktycznie niższe cenny, niż przed rozpoczęciem sezonu, ale czy aby na pewno wszystkie? Czy pofatygowaliśmy się już kiedyś by to sprawdzić? Otóż ja już sprawdziłem i wiem, ze jeśli chcemy prawdziwego obniżenia kosztu wczasów, nie jest to koniecznie najlepsze rozwiązanie. Już głównym tego powodem może być to, iż wiele biur faszeruje nas fałszywymi informacjami, co do cen przed obniżka. Oglądałem kiedyś reportaż, który miał na celu konkretne udowodnienie biurom podróży stosowania takich praktyk. I owszem w wielu przypadkach się to udało. Wybierając region turystyczny z pakietu last minute nie zawsze oszczędzamy! Okradamy w ten sposób siebie z bezcennego czasu, który moglibyśmy wykorzystać na porównanie ofert kilku biur, bądź tez sprawdzeniu autentyczności danej oferty. Myślę, ze oferty last minute nie są koniecznie gwarancja udanych wakacji.